ייעוץ וליווי

יש לך חלום?

אם השבת בצורה חיובית של השאלה, אני יכולה ואשמח ללוות אותך. גם היכולת לחלום על רעיון, בפני עצמה הינה זכות נפלאה.
פגישת ייעוץ איתי מתחילה תמיד בחיוך, בהתרגשות ובבקשה קטנטנה שלי. יש משהו שמתרחש אצלי רק בפעם הראשונה שאני מאבחנת אדם. זו הזדמנות חד פעמית, ולעולם לא ניתן יהיה לשחזר עוד את הרגע הזה. לכן אני תמיד מבקשת, ותמיד בנימוס, כדי שחלילה אף אחד לא יפגע או ייעלב (: שב, תתרווח, תשתה משהו ותאזין.  אני רוצה להכיר אותך רגע דרך העיניים שלי. אני מבטיחה שאחרי כן אאזין לך בנחת, אבל עכשיו, ממש עכשיו, זו הפעם היחידה שאינני מושפעת משום דבר שאמרת, משום דבר שאמרו עליך. אני רק מתבוננת בעיניים ובלב שלך ולומדת להכיר אותך. ולא, אני לא צריכה עזרה, גם כשאני שואלת שאלה, אני משיבה לעצמי. אתה כאן כדי להאזין, כדי לקבל, כדי להתחזק.  אחרי כן, כשנכיר, נשוחח בנחת וגם אשיב לך על שאלותייך.  מרגיש לכם מעניין? בואו, אשמח להכיר.
 
אילו ניתן היה לבחון את ערכה ומהותה של התרגשות הנובעת מיצירה חדשה, בוודאי היו מגדירים אותה חוקרים, כדלק איכותי של הדעת. בכל רגע נתון, בכל רחבי העולם נולדים רעיונות חדשים, פורצי דרך וחשובים. רובם נותרים לא מעוברים בתוך המוח האנושי, ולעולם לא זוכים להיחשף לאוויר העולם המעשי.
מה ההבדל בין אלו שבוחרים לעשות ובין אלו שמעזים רק לחלום? האם רק יזמים באופיים יכולים לייצר מציאות מעשית מתוך הגייה, מתוך רעיון?

ממש לא!

על מנת ליצור, על מנת להצליח, צריך אדם לפעול באמונה ובעקביות.  זהו ההבדל העיקרי בין אלו שעשו וקצרו הצלחה ובין אלו שהגו או אפילו
החלו ליצור – ולא זכו לקצור תוצאה לשביעות רצונם.


כל רעיון זקוק לפחות לאדם אחד שיאמין בו, ואם אפשר יהיה, מומלץ שהמאמין הראשון יהיה היוצר בעצמו, ומתוך ההתרגשות שמניעה העשייה, יהיה עליו לסחוף עוד אחרים ולרתום גם אותם  להיות חלק מהעשייה.
כבר יותר מעשור שאני זוכה ללוות רעיונות חדשים כבר בראשית הדרך, עשור שאני חוברת ליזמים, ליוצרים וליצירות בשלב שטרם ירדו לעולם, זכיתי להיות נוכחת בלידות רבות של רעיונות נפלאים וההתרגשות הזו שדבקה בי, מניעה את הוויתי בעולם.
 
ליווי להצלחה בעבר, יכלו רק יחידי סגולה להכיל את ההבנה שתהליכים שלמים שמתרחשים בעולם, אינם נתפסים בחמשת החושים הגשמיים שלנו. כיום בעולם האינטרנט, המחשבים, התוכנות והטכנולוגיה, אנו מבינים כי ישנם דברים רבים שאיננו יכולים לחוש בחושנו, אך קיומם אינו מוטל בספק. באמצעות דימויים מעולם המחשבים ניתן להמחיש את הדברים. החומרה, כלומר גוף המחשב משולה לגוף האדם, לכל מה שגשמי, ואילו התוכנה, זו שמפעילה את המחשב, זו שאי אפשר לראות, זו שמאפשרת אחסון, תקשורת, אפליקציות ועוד- משולה לנשמה.

אז מה בעצם אני עושה? מחד אני קוראת, מנתחת וכותבת תוכניות עסקיות מדי יום, מגדירה יעדים, תוכניות פעולה, מנתחת דוחות כספיים ומייעצת על פיהם, יחד עם זאת, באופן סימולטני ממש, אני קשובה בכל רגע ורגע לקולות של הלב ומשלבת אותם במתווה המעשי של הנחיותיי. כבר שנים שאני לא מתנצלת, שנים שנחת ושלווה פנימית פועמים בי כאשר אני יוצרת או מלווה יוצרים בעשייתם.
קוראים לזה הארה, ניצוץ אלוקי, השראה, רעיון... יש לו אינספור שמות אבל רק משמעות אחת.
אמונה במלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא.
כולנו הוגים. יוצרים במחשבה. אבל רק אחוז זעום מכלל יוצרי המחשבה, מניבים רעיון מהכוח אל הפועלים, ותרים אחר הגשמת חלומם באופן מעשי. כל השאר, מזיזים את הרעיון מסדר היום, וממשיכים להתנהל בתוך שגרת חייהם.
המתנה הזו שאני קוראת לה ניצוץ אלוקי, מלווה אותי בכל תהליך ועל כך אני מלאת הודיה והערכה, הניצוץ הזה אף נוכח בכל רגע ורגע בחיי הפרטיים. היו שנים ארוכות שהתנגדתי לו בתוקף, שניסיתי להשתיק את הקול הפנימי שלי, היום אני יודעת שהיו אלו שנים של געגוע עמוק. הסנכרון בין העולם הגשמי ובין כל מה שלא נתפס בחושנו, הוא חלק אינטגרלי מהמהות האנושית בעולם. 
 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון      052-86-86-550

דוא"ל      pelle260@gmail.com

כתובת    ראשון לציון